Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu

W dniach 29.11 – 01.12.2019 odbyły się targi Sztuki i rękodzieła w Poznaniu. Postanowiliśmy odwiedzić to wydarzenie, podzielić się spostrzeżeniami i uwagami.

Festiwal Sztuki odbywał się równolegle z innym wydarzeniem rajem dla koniarzy mianowicie z Cavaliadą. MAG-ART postanowił zobaczyć to wydarzenie. Na targach rękodzieła mogliśmy znaleźć wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty jakimi możemy wypełnić nasze mieszkania, domy ale również i ekologiczne ubrania, oryginalną biżuterię i kosmetyki. Festiwal zajmował dwie hale, więc od razu wiemy że wydarzenie nie było duże, natomiast wejściówka była dość droga. Bilet pozwalający na wejście kosztował 25 zł od osoby (duży plus dla rodzin z kartą dużej rodziny zniżka i wejście kosztowało 7 zł).

W ofercie wiele wykładów, pokazów i warsztatów.

Podczas odbywania festiwalu odbyło się wiele dodatkowych warsztatów i kursów między innymi takich jak:

  • Kurs szydełkowania – zarówno dla dzieci jak i dorosłych, podstawy szydełkowania prowadziła Daniela Sobkowiak
  • Podstawy tworzenia biżuterii dla dorosłych oraz kartki świąteczne dla dzieci – tu oferowane proste techniki tworzenia biżuterii ze skóry i koralików, nauka łączenia elementów biżuteryjnych – warsztaty prowadziła Studio Agata Dobak
  • Świąteczne ozdoby z makramy – proste ozdoby które mogą wykonać nawet dzieci, można powiesić na choince jak i podarować jako prezent – warsztaty prowadzone przez Wełnę i Florę
  • Warsztaty robienia kul kąpielowych dla dzieci i dorosłych – podczas tych warsztatów można było stworzyć własnoręcznie stworzoną kule kąpielową, której sami mogliśmy nadać kolor i zapach – warsztaty prowadzone przez LAQ dodatkowo płatne 20 zł.

Wyjątkowe, kolorowe i niepowtarzalne

Jak już wiadomo jestem fanką drewna i szkła i takich artykułów głównie szukałam. Znalazłam cudownych twórców, których warto wspomnieć w tym wpisie. Pierwszym wystawcą, który stał przy samym wejściu i od razu mnie zaczarował swoim asortymentem był PPHU WODER S.C. producent przedmiotów wycinanych z drewna i sklejki. Piękne figurki, skrzyneczki, topery, pudełka, lalki, wózki, klocki i co tylko nam się wymarzy z drewna. Polecam sama na pewno zamówię skrzyneczki na wino w bardzo dobrej jakości i cenie.

Kolejnym wystawcą godnym uwagi jest RAF-DREW DEKOR, producent wyrobów z MDF i drewna. Przedmioty w oryginalnym kształcie idealnie nadające się do zdobienia w technice decoupage lub malowania farbami. Przedmioty wyjątkowe, producent uśmiechnięty i pogodny. Polecam, myślę w niedługim czasie rozpoczniemy współpracę :).

Idąc dalej po targach w Poznaniu spotkałam się z Czasoprzestrzenią posiadającą w swoim asortymencie magiczne lampy tworzone na belkach ze starych stodół. Wyobrażacie sobie 🙂 każda lampa jest jedyna i wyjątkowa, nie ma dwóch takich samych zaklęta w czasie cząstka historii i magii w drewnianej belce …. prawdziwa czasoprzestrzeń i czar w biżuterii jaką tworzą z żywicy epoksydowej. Magiczne kolczyki i cudowne wisiorki, dmuchawce w pełnej swojej krasie zatopione w żywicy, wyglądają jak gdyby czas się zatrzymał … Prawdziwa magia… Z całego serducha polecam te niesamowite i niepowtarzalne artykuły.

Znalazłam również piękne deski do serwowania i nie tylko. Producent desek Yacowood przyjechał z Malborka i zaprezentował swoje wyroby w pełnej krasie. Piękne deski z różnych gatunków drewna takich jak orzech włoski, buk, dąb, drzewo oliwne, jaworowe. Każda inna i niepowtarzalna zabezpieczone olejem cudowna drewniana kraina. Patrząc na nie ja już widziałam wypalone na nich wzory (wiem to już chyba choroba piromania :))

Podsumowanie

Festiwal jest świetnym pomysłem na znalezienie niezapomnianych i niebanalnych prezentów. Producenci mogli pokazać się szerszej publiczności w zaprezentowaniu swojego asortymentu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie od słodkości w postaci wypieków, ciast, ciasteczek i pierniczków. Przez kosmetyki które można było zamówić, kupić a nawet samemu stworzyć (kule kąpielową o własnoręcznie wybranym zapachu). Ceramika bolesławiecka również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szeroki asortyment biżuteryjny taki jak – biżuteria makramowa, szydełkowa, z żywicy, z ceramiki, z drewna a także standardowa ze szlachetnych metali i kamieni. Ubrania z ekologicznych materiałów, chusty szale i czapki. Drewniane ozdoby zarówno z surowego drewna do własnoręcznego zdobienia lub już ozdobione w technice decoupage, malowane farbami lub rzeźbione figury. W tym roku zabrakło nas i drewnianych przedmiotów malowanych ogniem 🙂 ale postaram się to już niedługo zmienić i w niedługim czasie pojawić się na jakiś targach lub kiermaszach. Reasumując uważam, że jeśli ktoś lubi zaskakiwać swoich najbliższych wyjątkowymi podarunkami nie tylko na święta na Festiwalu Sztuki na pewno mógł znaleźć nie tylko określony przedmiot ale również kontakt do producentów. Fakt jest również taki, że cena wstępu trochę odstraszyła część odwiedzających ponieważ dwie hale nie były wypełnione po brzegi wystawcami.

Otagowano , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *